Muharrem İnce Demirtaş’a vatandaşlarla buluştu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Bursa ziyareti kapsamında Demirtaş Meydanı’nda vatandaşlarla buluştu.

Esnaf ziyareti yapan İnce, meydanda bulunanlarda davul- zurna eşliğinde ‘zigoş’ oyunu oynayıp, halay çekti. Burada konuşan İnce, “Sloganımız şu. Ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan. Bizim yolumuz bu. Biz ne Amerikancıyız, ne Rusçuyuz. Biz, milli Türk devletinden yanayız. Mevcut iktidar doğru bir iş yaparsa destekleriz. Yanlış bir iş yaparsa karşı koyarız.

Erdoğan’ın ve AK Parti’nin ekonomi politikalarını beğenmiyoruz. Doğru bulmuyoruz. Tarım politikalarını doğru bulmuyoruz. Tarımı bitirdi. Eğitim politikalarını doğru bulmuyoruz. Sığınmacı politikasını doğru bulmuyoruz. Sokaklar Suriyeli dolu Afgan dolu. Bunları göndereceğiz.

Muharrem İnce Demirtaş meydanında

Hiç çaresi yok. Bu topraklar kanla kuruldu. Memleketinden kaçıp gelen adamlarla burada bu cumhuriyeti yaşatamayız biz. Hepsini göndereceğiz. Ancak şunu söyleyeyim. Sırf muhalefet yapmış olmak için de muhalefet yapmayacağız. Sayın Kılıçdaroğlu Amerika’ya gitmiş, Amerika’da diyor ki ‘Biz keşke Ukrayna’dan yana olsaydık.’ Ya şu andaki iktidar bir denge politikası uyguluyor. Rusya’yla Ukrayna arasında bir denge politikası uyguluyor. Bence doğru bir iş yapıyor.

Muharrem İnce fotoğraf çekimi

Doğru bir iş yapıyor. İktidarın bir tane doğru işi var. O da Ukrayna- Rusya savaşı. Doğru yönetiyor. Kılıçdaroğlu Amerika’dan Amerika’ya selam çakıyor. Ukrayna’yı desteklemek demek Amerika’yı desteklemek demektir. Ben Rusya’nın, Amerika’nın desteğiyle iktidar olmak istemiyorum. Ben Türk milletinin desteğiyle iktidar olmak istiyorum. Ben bu hükümeti göndermek istiyorum. Erdoğan’ı göndermek istiyorum. Ne zaman Erdoğan’ı gönderecek olsak Kılıçdaroğlu çıkıyor türban diyor, başörtüsü diyor, doğalgazı kapatıyor, elektriği kapatıyor, mazotu kapatıyor, gübreyi kapatıyor, kirayı kapatıyor. Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürüyor. Şimdi de Erdoğan’ın ekmeğine yağ sürüyor. Bunlar danışıklı dövüş yapıyorlar. Bakmayın kavga ettiklerine. Ortak bunlar ortak. Son cümlem şu olsun. Erdoğan, muhalefetini de al, çek git” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir