Su kanalları kalkıyor

Demirtaş’ta su kanalları kaldırılıyor

Demirtaş’ta 35 yıl önce yapılmış olan su kanalları kaldırılıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve DSİ işbirliğiyle işlemlere başlandı.

Demirtaş’ın artan nüfusuyla birlikte su kanalları ev sahiplerine engel oluşturmaya başlamıştı. Nüfus yoğunluğuna bağlı olarak imara açılan alanlarda su kanalları vatandaşları evlerine girip çıkmakra zorluk yaşatıyordu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş DSİ ile işbirliğinde imece usulü bir çalışma ile bölgenin önemli bir sorununu ortadan kaldırdıklarını söyledi. DSİ’ye ait olan ve 35 yıl önce Demirtaş Barajı’ndan gelen suyu Bursa Ovası’na taşımak için inşa edilen sulama kanalının mahalle sakinleri için sorun oluşturduğunu ifade eden Başkan Aktaş, “Sulama kanalı, bir taraftan apartmanlara girişe engel olurken, diğer taraftan büyük tehlike arz ediyordu. Ayrıca çok fazla su sızdıran kanal, yeni yapılan evlerin temelini de çürütüp rutubete yol açıyordu. Kısaca kanal; boğulma tehlikesi, ulaşım engeli, görüntü kirliliği, kötü koku, haşerelerin üremesi gibi sebeplerden dolayı artık acil çözülmesi gereken bir konu hâline gelmişti. Bütün bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için bugün buradayız. DSİ’nin işçi ve imkânlarıyla, ayrıca bütün kurumlarımızın desteğiyle adeta imece usulü problemi çözüme kavuşturuyoruz. İlk etapta 3000 metrelik su kanalı toprak altına alınacak ve mahalle sakinlerimiz de rahat edecek. Hemşehrilerimiz bundan sonra engelsiz ve güvenli bir şekilde evlerine ulaşacak. Hem Demirtaş için hem de Bursa’mız için hayırlı olsun” dedi.

Önceki haberlerden…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir