Demirtaş Kültür merkezi törenle açıldı

Demirtaş Kültür Merkezi törenle hizmete açıldı. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak Demirtaş’a bölgenin nabzının atacağı bir tesis kazandırdık. Kültür merkezi Demirtaş’a yakışacak. Büyükşehir Belediyesi olarak gece gündüz çalışıyor, Bursa’nın çehresini değiştiriyoruz. Bursa’nın kabuk değiştirmesi, çağdaş ve sağlıklı bir kültür ve medeniyet şehri haline gelmesi adına yaptığımız çalışmalarla şehrimiz alt yapıdan üst yapıya kadar her alanda dönüşüm ve değişim yaşıyor” diye konuştu.

Başkan Altepe, Bursa’nın yerel yönetimde öncü bir il haline geldiğini ve Bursa’nın her meselesine el atıldığını ifade ederek Demirtaş’a yapılan hizmetlerin de devam edeceğini anlattı.

Demirtaş Kültür Merkezi’nde çalışmalarını sürdürecek olan Demirtaş Rumeli Halk Oyunları Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Nevzat Tülek ile Barbaros Mahallesi Muhtarı İsmail Savaş da Demirtaş’a yaptığı yatırımlardan dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür etti.

Konuşmaların ardından kurdele kesilerek açılışı yapılan mekanda Demirtaş Rumeli Halk Oyunları Topluluğu, Kosova yöresi oyunlarını sergileyerek programa renk kattı. İlçe belediye başkanları, bürokratlar ve Demirtaşlılar da törene katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir