BUTGEM eğitimlere hazır

BUTGEM, bu yıl ilk defa yeni bir hizmeti de eğitim programına ekledi. Yeni eğitim dönemi için daha zengin ve nitelikli bir eğitim programı hazırladı. İş dünyasının ihtiyaçları doğrultusunda eğitim çeşitliliğini her eğitim döneminde artıran BUTGEM, bu yıl 200’e yakın eğitim programını takvimine ekledi. Tekstil, otomotiv, metal-makine, bilişim teknolojileri, endüstriyel otomasyon ve mekatronik bölümlerinin yanı sıra bu yıl ilk defa yönetim ve finans bölümü de yeni eğitim programına eklendi.

BUTGEM’in 2020-2021 eğitim dönemi başvuruları 9 Ağustos 2020 Pazar günü sona erecek. Eğitimlerden yararlanmak isteyenler bu yıl ilk kez internet üzerinden ön kayıt başvurusu gerçekleştirebilecek. BUTGEM’in resmi internet sitesi http://onkayit.butgem.org.tr adresinden ön kayıt yaptıran adaylar sonrasında Demirtaş OSB içerisinde yer alan BUTGEM binasına giderek şahsen başvuruda bulunmaları gerekiyor.

BUTGEM tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını sebebiyle eğitimler öncesinde gerekli tüm hazırlıklarını ve önlemlerini tamamladı. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi içerisinde 12 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet gösteren BUTGEM’de meslek edindirme eğitimleri gündüz, meslek geliştirme eğitimleri ise akşam ve hafta sonları düzenlenecek şekilde planlandı. Ortalama 4 ay sürecek eğitim programları arasında web tasarımdan yazılım uzmanlığına; tekstil desen tasarımından ön muhasebe pazarlamaya kadar farklı branşlar yer alıyor.

BUTGEM bu yıl ayrıca iş dünyasından gelen taleplere göre şekillenecek butik kurslarla da çalışanların uzmanlaşmasına destek olacak. Profesyonel alanlarda düzenlenecek meslek geliştirme ve uzmanlık eğitim programlarıyla BUTGEM, iş dünyasına istediği alanlarda uzmanlaşma imkanı sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir