Bursa milletvekili Mustafa Esgin’den Demirtaş’a yatırım haberleri

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Demirtaş bölgesine eğitim, sağlık ve ulaşım alanında yeni müjdeler verdi.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Demirtaş bölgesinde AK Partili Cumhuriyet, Sakarya, Barbaros, Dumlupınar ve İsmetiye mahalleleri teşkilat mensuplarıyla biraraya geldi.

EĞİTİMDE YENİ OKUL MÜJDELERİ

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in Bursa ziyaretinde ve Ankara’da yapılan temaslarda Demirtaş bölgesine yeni eğitim yatırımlarının gündeme geldiğini ifade eden Esgin, yeni yatırımların müjdesini Demirtaşlılar ile paylaştı. Esgin, “Demirtaş bölgemize yeni bir 32 derslikli İlkokul ve 32 derslikli Ortaokul inşaatına başladık. Bununla birlikte yine 32 derslikli Anadolu Lisesi ve 24 derslikli İlkokul ihalesini yapıyoruz. Ayrıca, 8 Derslikli 2 Anaokulu ile 4 Derslikli Anaokulu olmak üzere bölgemize 3 yeni Anaokulu ihalesini de Şubat ayında yapıyoruz. Bu yatırımların bölgemize hayırlı olmasını şimdiden diliyorum. Böylelikle, Demirtaş bölgemizde tüm okullarda tekli eğitime geçmiş olacağız. Eğitimde hiçbir eksiğimiz kalmayacak” dedi.

Demirtaş’a sağlık alanında da yeni müjdeler veren Esgin, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Sağlık alanında beyaz devrimi Milletimizin desteğiyle sürdürüyoruz. Demirtaş bölgemizde varolan Aile Sağlığı Merkezlerimizin yanısıra 11 hekimden oluşan yeni bir Aile Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Ambulans Merkezi’ni Sakarya Mahallemizde bölgemize kazandırıyoruz. Ayrıca, DOSAB Polikliniği’nde 5 branşta hekimlerimiz hizmet vermekteydi. DOSAB Polikliniği hekim kadrosunu güçlendirerek Kardiyoloji, Dahiliye ve KBB alanında 3 hekim poliklinik hizmetine başlayacak. Ayrıca Çocuk Hastalıkları Uzmanı için de devredeyiz.”

ULAŞIM YATIRIMLARI MÜJDESİ

Demirtaş’a ulaşım yatırımları alanında da önemli müjdeler veren Esgin, Demirtaş’ın otoban bağlantısı ihalesinin yapıldığı müjdesini verdi. Esgin, “Demirtaşlı hemşehrilerimizin beklediği otoban bağlantısı sürecinde Büyükşehir Belediyemiz kamulaştırma işlemlerini tümüyle tamamladı. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz eliyle de 150 milyon TL tutarındaki ihale gerçekleştirildi. Demirtaş’a ve Bursa’mıza hayırlı olsun. Ayrıca, Büyükşehir Belediyemiz eliyle Yasemin Park mevkiinden Demirtaş’a uzanan yolun da projesi hazırlandı. İnanıyorum ki kısa zaman içerisinde genişletilmiş yeni bir yola hemşehrilerimiz kavuşacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği gibi, aşkınan koşan yorulmaz. Bizler de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde, AK Partili Milletvekili arkadaşımızla birlikte, İl Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, İlçe Belediye Başkanlarımız, Meclis Üyelerimiz, Muhtarlarımız, Mahalle Başkanlarımız, Gençlik ve Kadın Kollarımız, hasılı tüm teşkilat mensuplarımızla ülkemiz için, Bursa’mız için canla başla, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir